Yumeiho terapijos esmė ir principai

Yumeiho terapiją 1978 m. Japonijoje sukūrė dr. Saionji Masayuki Saiki Otsuki – Tarptautinio medicinos prevencijos instituto direktorius. Minėtas institutas yra Tokijuje, po kiek laiko jis buvo pervadintas į Yumeiho institutą. Meistras Saionji kruopščiai išanalizavo daugelį senovinių japonų ir kinų metodų (Anma, Seitai Ho ir Šiatsu), išsirinko pačias veiksmingiausias technikas ir sulydė į viena – taip atsirado naujoji Yumeiho terapija. Terapijos metu specialistas masažuoja paciento raumenis ir koreguoja sąnarių poziciją.

Yumeiho – tai terapinė sistema, sudaryta iš konkrečių procedūrų – arba gydymo technikų – skaičiaus (priklausomai nuo patologijų kiekio ir rimtumo). Vieno terapinio seanso trukmė – 40–60 minučių. Seanso metu terapeutas naudoja apie 100 skirtingų technikų, padedančių pacientui spręsti konkrečią problemą ir jaustis gyvybingesniam, stipresniam.

Yumeiho terapijos metu išmankštinami sąnariai (nuo galvos iki kojų) ir viso kūno raumenys. Taip pat teigiamai veikiama nervų sistema, kuri priskiriama vienam iš meridianų. Meridianai kaip pagrindinė gyvybės jėga keliauja po kūną vadinamaisiais dvylika energijos kanalų.

Seanso metu pasitelkiama ir visceralinė terapija arba pilvo masažas – tai vidaus organų masažas, kai siekiama atstatyti organų ir aplink juos esančių struktūrų padėti ir funkciją.

Kokiais atvejais Yumeiho terapija gali padėti?

Verta pasvarstyti apie Yumeiho terapiją, jei pacientą slegia tokios sveikatos problemos.

  • Lumbalgija (nugaros apatinės dalies skausmas).
  • Išialgija (sėdimojo nervo uždegimas).
  • Skoliozė (stuburo iškrypimas).
  • Klubo sąnarių, kelių, kulkšnių, pirštų ir šonkaulių skausmai.
  • Įvairaus pobūdžio galvos skausmai.
  • Sąstingis, juntama susikaupusi įtampa ar skausmas pečių juostoje.
  • Nereguliarios ar skausmingos menstruacijos.
  • Kepenų, inkstų, blužnies ligos.
  • Skrandžio, žarnyno sutrikimai.
  • Širdies, kasos, šlapimo pūslės ligos.
  • Hipertenzija arba hipotenzija.

Yumeiho terapija – ligų gydymo ir prevencijos priemonė, gerokai pranašesnė už Rytų ir Vakarų medicinos siūlomas gydymo išeitis. Yumeiho terapija naudinga ir tiems žmonėms, kurie nori pagerinti bendrą organizmo būklę, jaustis sveikesni, ištvermingesni.

Kūno pusiausvyros teorija

Yumeiho terapija remiasi kūno pusiausvyros teorija. Vienas iš pagrindinių šios teorijos principų skelbia, kad žmogaus svoris turėtų būti paskirstytas tolygiai tiek kairei, tiek dešinei kūno pusei. Tačiau dėl įvairių įgimtų ar įgytų dalykų svorį žmogus paskirsto nevienodai. Pagal Yumeiho teoriją toks disbalansas įvyksta dėl klubo ir dubens kaulų poslinkio.

Dubuo ir stuburas – svarbi žmogaus biomechaninė sistema, padedanti išlaikyti taisyklingą laikyseną. Kai dubuo pakrypsta į šonus, įvyksta viso kūno disbalansas. Kitaip tariant, nebelieka harmoningos sąveikos tarp priešingose kūno pusėse esančių raumenų. Kūno disbalansas lemia raumenų sistemos ir vidaus organų darbo sutrikimus, gali tapti įvairių ligų, prastos savijautos ir greito nuovargio priežastimi.

Pridurtina, kad žmogaus kūno svorio paskirstymas gali išsiderinti ir dėl viršutinės kūno dalies disbalanso – liemens, krūtinės dalies, kaklo, rankų ir kt. Toks disbalansas taip pat gali daryti neigiamą įtaką jau esamiems sutrikimams ar lemti naujus.

Yumeiho terapija susideda iš įvairių masažo technikų, sąnarių biomechanikos korekcijos (pagal Seitai Ho metodiką). Yumeiho terapijos esminis tikslas – subalansuoti visą kūną.

1Kairiojo klubakaulio poslinkio tipas

Dažnesnės širdies ir plaučių ligos.

Polinkis į nutukimą.

Dažnas vidurių užkietėjimas.

Reguliariai pasikartojančios peršalimo ligos.

2Dešiniojo klubakaulio poslinkio tipas

Dažnesnės kepenų ir skrandžio ligos.

Polinkis į liesumą.

Dažnas viduriavimas.

Moterims dažnos ginekologinės problemos.

Yumeiho terapijos poveikis

Yumeiho terapijos metu išmankštinami sąnariai (nuo galvos iki kojų) ir viso kūno raumenys. Taip pat teigiamai veikiama nervų sistema, kuri priskiriama vienam iš meridianų. Žemiau teikiama keletas Yumeiho terapijos naudų.

  • Kūno svorio centro (pusiausvyros) sureguliavimas.
  • Emocinės ir fizinės įtampos sumažėjimas.
  • Užtikrinti darnesni audinių mikrocirkuliacijos procesai.
  • Sąnarių kokybės pagerinimas.
  • Atpalaiduoti viso kūno raumenys.
  • Vidaus organų veiklos pagerėjimas.
  • Geresnė psichoemocinė ir fizinė būklė.

Yumeiho terapijos metu taikoma visceralinė terapija, kuri padeda įveikti pacientą kamuojantį vidurių užkietėjimą, pažaboti spazmus, normalizuoti vidaus organų veiklą.

Yumeiho terapija turi stiprų poveikį, tad po seanso rekomenduojama neskubėti, ramiai pasėdėti, iškart nesėsti prie vairo ir nespręsti sudėtingų problemų.